MPI4020V2-1R5-R
DigiKeys produktnummer
283-4715-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-4715-1-ND - Remsbit (CT)
283-4715-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPI4020V2-1R5-R
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 5A 30 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 5 A Max. 30mOhm Icke standard, 2 ledningar
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
6A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 30mOhm
Frekvens - självresonant
45MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,160" x B 0,171" (4,06 x 4,35mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)