MPI4015V2-6R8-R
DigiKeys produktnummer
283-4711-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-4711-1-ND - Remsbit (CT)
283-4711-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPI4015V2-6R8-R
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 2A 207 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2 A Max. 207mOhm Icke standard, 2 ledningar
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,3A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 207mOhm
Frekvens - självresonant
21MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard, 2 ledningar
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,160" x B 0,171" (4,06 x 4,35mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)