MFL0603R6200FB
DigiKeys produktnummer
283-MFL0603R6200FBTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MFL0603R6200FBCT-ND - Remsbit (CT)
283-MFL0603R6200FBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFL0603R6200FB
Beskrivning
RES 0.62 OHM 1% 1/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
620 mOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Strömavkänning, fuktbeständig Metallfilm
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)