MFHA2512R2000FE | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MFHA2512R2000FE |
Beskrivning | RES 0.2 OHM 1% 2W 2512 |
Tillverkarens standardleveranstid | 19 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 200 mOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2512 (metrisk 6332) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |