MFHA2512R2000FE
DigiKeys produktnummer
283-MFHA2512R2000FETR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MFHA2512R2000FECT-ND - Remsbit (CT)
283-MFHA2512R2000FEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFHA2512R2000FE
Beskrivning
RES 0.2 OHM 1% 2W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 mOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Metallfilm
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)