MFBW1V1608-102-R
DigiKeys produktnummer
283-MFBW1V1608-102-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MFBW1V1608-102-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MFBW1V1608-102-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFBW1V1608-102-R
Beskrivning
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 500mA 550mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
500mA
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
DC-resistans (DCR) (max)
550mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,039" (1,00mm)
Impedans @ frekvens
1 kOhms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)