MFBA2V1005P-601-R
DigiKeys produktnummer
283-MFBA2V1005P-601-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MFBA2V1005P-601-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MFBA2V1005P-601-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFBA2V1005P-601-R
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 1A 200mOhm
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
200mOhm
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,024" (0,60mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Strömklassning (max)
1A