MCL2012V2-330-R
DigiKeys produktnummer
283-MCL2012V2-330-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MCL2012V2-330-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MCL2012V2-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCL2012V2-330-R
Beskrivning
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM
Detaljerad beskrivning
33 nH Oskärmad Flerlager Induktor 300 mA Max. 600mOhm 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 600mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
1,3GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0805
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Höjd - monterad (max)
0,043" (1,10mm)