MCL1608V2-470-R
DigiKeys produktnummer
283-MCL1608V2-470-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MCL1608V2-470-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MCL1608V2-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCL1608V2-470-R
Beskrivning
FIXED IND 47NH 300MA 700 MOHM
Detaljerad beskrivning
47 nH Oskärmad Flerlager Induktor 300 mA Max. 700mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 700mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
12 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
1,2GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)