MCL1005-180-R
DigiKeys produktnummer
283-MCL1005-180-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MCL1005-180-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MCL1005-180-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCL1005-180-R
Beskrivning
FIXED IND 18NH 300MA 600 MOHM
Detaljerad beskrivning
18 nH Oskärmad Flerlager Induktor 300 mA Max. 600mOhm 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 600mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
8 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
2,1GHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0402
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)