MCL1005-180-R | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MCL1005-180-R |
Beskrivning | FIXED IND 18NH 300MA 600 MOHM |
Tillverkarens standardleveranstid | 19 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 18 nH Oskärmad Flerlager Induktor 300 mA Max. 600mOhm 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Likströmsresistans (DCR) Max. 600mOhm |
Tillv. | Q @ Frekv 8 vid 100MHz |
Serie | Frekvens - självresonant 2,1GHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Induktansfrekvens - test 100 MHz |
Typ Flerlager | Monteringstyp Ytmontering |
Induktans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±5% | Leverantörens enhetsförpackning 0402 |
Strömklassning (Ampere) | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Skärmning Oskärmad | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |