MCL1005-121-R
DigiKeys produktnummer
283-MCL1005-121-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-MCL1005-121-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-MCL1005-121-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCL1005-121-R
Beskrivning
FIXED IND 120NH 150MA 2.8 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 nH Oskärmad Flerlager Induktor 150 mA Max. 2,8Ohm 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 2,8Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
8 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
600MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0402
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Skärmning
Oskärmad
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)