KVR-5R0V105-R
DigiKeys produktnummer
283-KVR-5R0V105-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KVR-5R0V105-R
Beskrivning
SUPERCAPACITOR COIN 5V 1F VRT
Detaljerad beskrivning
1 F (EDLC) superkondensatorer 5 V Axiell, kapsling - vertikal 30Ohm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - vertikal
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1 F
Storlek/dimension
0,752" diam. (19,10mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,807" (20,50mm)
Spänning - märkt
5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30Ohm