KVR-5R0C155-R
DigiKeys produktnummer
283-KVR-5R0C155-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KVR-5R0C155-R
Beskrivning
SUPERCAPACITOR COIN 5V 1.5F CYL
Detaljerad beskrivning
1.5 F (EDLC) superkondensatorer 5 V Radial, kapslad 30Ohm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1.5 F
Storlek/dimension
0,819" diam. (20,80mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,319" (8,10mm)
Spänning - märkt
5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30Ohm