KR-5R5C105H-R
DigiKeys produktnummer
283-KR-5R5C105H-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KR-5R5C105H-R
Beskrivning
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 F (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 30Ohm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1 F
Storlek/dimension
0,846" diam. (21,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30Ohm