HV1325-2R7156-R är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Würth Elektronik
I lager: 39
Datablad
15 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 30mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
How to correctly size a Supercapacitor
What is the difference between a battery and a supercapacitor?
HV1325-2R7156-R
DigiKeys produktnummer
283-HV1325-2R7156-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV1325-2R7156-R
Beskrivning
CAP 15F -10% +30% 2.7V T/H
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
15 F
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,118" (28,40mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm vid 100 Hz