HV0820-2R7305-AP
DigiKeys produktnummer
283-HV0820-2R7305-APCT-ND - Remsbit (CT)
283-HV0820-2R7305-APTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV0820-2R7305-AP
Beskrivning
CAP 3F -10% +30% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 80mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
3 F
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,827" (21,00mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm vid 100 Hz