HS1225-3R8127-R
DigiKeys produktnummer
283-HS1225-3R8127-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HS1225-3R8127-R
Beskrivning
CAP LITHIUM HYBRID 120F 3.8V
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 F (EDLC) superkondensatorer 3.8 V Radial, kapslad 200mOhm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
120 F
Storlek/dimension
0,508" diam. (12,90mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Spänning - märkt
3.8 V
Arbetstemperatur
-15°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm