HS1020-3R8506-R
DigiKeys produktnummer
283-HS1020-3R8506-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HS1020-3R8506-R
Beskrivning
CAP LITHIUM HYBRID 50F 3.8V
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 F (EDLC) superkondensatorer 3.8 V Radial, kapslad 450mOhm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
50 F
Storlek/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
3.8 V
Arbetstemperatur
-15°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
450mOhm