HS0814-3R8106-R
DigiKeys produktnummer
283-HS0814-3R8106-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HS0814-3R8106-R
Beskrivning
CAP LITHIUM HYBRID 10F 3.8V
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 F (EDLC) superkondensatorer 3.8 V Radial, kapslad 1,5Ohm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Band (byggindustri)
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
10 F
Storlek/dimension
0,335" diam. (8,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)
Spänning - märkt
3.8 V
Arbetstemperatur
-15°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm