HPAL1V1040-8R2-R
DigiKeys produktnummer
283-HPAL1V1040-8R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HPAL1V1040-8R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HPAL1V1040-8R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPAL1V1040-8R2-R
Beskrivning
FIXED IND 8.2UH 8A 27 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
8.2 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 8 A Max. 27mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
9A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 27mOhm
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
15MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,394" (11,50 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)