HPAL1V1040-6R8-R
DigiKeys produktnummer
283-HPAL1V1040-6R8-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HPAL1V1040-6R8-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HPAL1V1040-6R8-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPAL1V1040-6R8-R
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 8.5A 25 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 8.5 A Max. 25mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
12A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 25mOhm
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
14MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,394" (11,50 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)