HPAL1V1040-2R2-R
DigiKeys produktnummer
283-HPAL1V1040-2R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HPAL1V1040-2R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HPAL1V1040-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPAL1V1040-2R2-R
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 12A 7 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 12 A Max. 7mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
16,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 7mOhm
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
25MHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,394" (11,50 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)