HCM1A1707V2-8R2-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1A1707V2-8R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM1A1707V2-8R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM1A1707V2-8R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1A1707V2-8R2-R
Beskrivning
FIXED IND 8.2UH 12.5A 8.7 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 µH Avskärmad Induktor 12.5 A Max. 8,7mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 8,7mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
8MHz
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,675" x B 0,675" (17,15 x 17,15mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
20A
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)