HCM1307-1R0-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1307-1R0-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM1307-1R0-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM1307-1R0-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1307-1R0-R
Beskrivning
FIXED IND 1UH 29A 2 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Induktor 29 A Max. 2mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
49A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 2mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,492" (13,20 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)