HCM1305-5R6-R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 3
Datablad
Direkt
Pulse Electronics
I lager: 0
Datablad
5.6 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 11.5 A Max. 13,8mOhm Icke standard
HCM1305-5R6-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1305-5R6-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1305-5R6-R
Beskrivning
FIXED IND 5.6UH 11.5A 13.8 MOHM
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
22A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 13,8mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Storlek/dimension
L 0,524" x B 0,480" (13,30 x 12,20mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)