HCM1305-330-R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Pulse Electronics
I lager: 148
Datablad
33 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 5.2 A Max. 85,5mOhm Icke standard
HCM1305-330-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1305-330-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1305-330-R
Beskrivning
FIXED IND 33UH 5.2A 85.5 MOHM
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
8A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 85,5mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Storlek/dimension
L 0,524" x B 0,480" (13,30 x 12,20mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)