HCM1305-2R2-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1305-2R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM1305-2R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM1305-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1305-2R2-R
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 20A 5.29 MOHM
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 20 A Max. 5,29mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
32A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 5,29mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Storlek/dimension
L 0,524" x B 0,480" (13,30 x 12,20mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)