HCM1305-220-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM1305-220-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1305-220-R
Beskrivning
FIXED IND 22UH 6.2A 51.8 MOHM
Detaljerad beskrivning
22 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6.2 A Max. 51,8mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
10A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 51,8mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Storlek/dimension
L 0,524" x B 0,480" (13,30 x 12,20mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)