HCM1103-150-R
DigiKeys produktnummer
283-4133-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-4133-1-ND - Remsbit (CT)
283-4133-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM1103-150-R
Beskrivning
FIXED IND 15UH 4A 65 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 4 A Max. 65mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCM1103-150-R Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
6A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 65mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,437" x B 0,394" (11,10 x 10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)