HCM0703-8R2-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM0703-8R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM0703-8R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM0703-8R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM0703-8R2-R
Beskrivning
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
8.2 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 4 A Max. 68mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 68mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)