HCM0503-1R5-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM0503-1R5-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM0503-1R5-RCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM0503-1R5-R
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 7.5A 19 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 7.5 A Max. 19mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 19mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,203" x B 0,201" (5,15 x 5,10mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)