HCM0503-1R0-R
DigiKeys produktnummer
283-HCM0503-1R0-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-HCM0503-1R0-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-HCM0503-1R0-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM0503-1R0-R
Beskrivning
FIXED IND 1UH 10.1A 11.44 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 10.1 A Max. 11,44mOhm 2020 (metrisk 5050)
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
8,5A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 11,44mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
2020 (metrisk 5050)
Induktans
Storlek/dimension
L 0,203" x B 0,201" (5,15 x 5,10mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)