HB1325-2R5156-R
DigiKeys produktnummer
283-3127-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HB1325-2R5156-R
Beskrivning
CAP 15F -10% +30% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 F (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 50mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
15 F
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,118" (28,40mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm vid 100 Hz