FP1007R3-R23-R
DigiKeys produktnummer
283-FP1007R3-R23-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-FP1007R3-R23-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-FP1007R3-R23-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FP1007R3-R23-R
Beskrivning
FIXED IND 230NH 61A 0.29 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
230 nH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 61 A 0,29mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
48A
Likströmsresistans (DCR)
0,29mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,307" (10,20 x 7,80mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)