EPM7051V-05R-200SH
DigiKeys produktnummer
283-EPM7051V-05R-200SH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPM7051V-05R-200SH
Beskrivning
DC DC CONV 1W 5VIN 5VOUT 200MA
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 200mA 4,5V - 5,5V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
200mA
Tillv.
Effekt (Watt)
1 W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
79%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
4,5V
Inkapsling/låda
7-DIP-modul, 4 stift
Spänning - ingång (max)
5,5V
Storlek/dimension
L 0,77" x B 0,28" x H 0,40" (19,7 x 7,1 x 10,2mm)