EPM25361V-15R-1R0D
DigiKeys produktnummer
283-EPM25361V-15R-1R0D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPM25361V-15R-1R0D
Beskrivning
DC DC CONV 30W 9-36VIN 3.3VOUT
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 1A, 1A 9V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
1A, 1A
Tillv.
Effekt (Watt)
30 W
Serie
Spänning - isolering
1.6 kV
Förpackning
Tråg
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
2
Effektivitet
90%
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
36V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)