DRAP127-680-R
DigiKeys produktnummer
283-DRAP127-680-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DRAP127-680-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DRAP127-680-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRAP127-680-R
Beskrivning
FIXED IND 68UH 2.33A 138 MOHM
Detaljerad beskrivning
68 µH Avskärmad Induktor 2.33 A Max. 138mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 138mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-165°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,319" (8,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4,18A