DRAP127-470-R
DigiKeys produktnummer
283-DRAP127-470-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DRAP127-470-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DRAP127-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRAP127-470-R
Beskrivning
FIXED IND 47UH 2.62A 110 MOHM
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Induktor 2.62 A Max. 110mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 110mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-165°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,319" (8,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,09A