DRAP124-101-R
DigiKeys produktnummer
283-DRAP124-101-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DRAP124-101-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DRAP124-101-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRAP124-101-R
Beskrivning
FIXED IND 100UH 1.2A 355 MOHM
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Induktor 1.2 A Max. 355mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 355mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-165°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,181" (4,60mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A