DRAP124-100-R
DigiKeys produktnummer
283-DRAP124-100-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DRAP124-100-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DRAP124-100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRAP124-100-R
Beskrivning
FIXED IND 10UH 3.67A 38 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 3.67 A Max. 38mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 38mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-165°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,181" (4,60mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
6,16A