DRA124-101-R
DigiKeys produktnummer
283-3549-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-3549-1-ND - Remsbit (CT)
283-3549-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRA124-101-R
Beskrivning
FIXED IND 100UH 1.199A 296 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.199 A 296mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRA124-101-R Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
296mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-165°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A