DR73-2R2-R
DigiKeys produktnummer
283-DR73-2R2-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DR73-2R2-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DR73-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DR73-2R2-R
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 4.15A 16.5 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 4.15 A 16,5mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DR73-2R2-R Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
5,52A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
16,5mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,299" x B 0,299" (7,60 x 7,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,140" (3,55mm)