DR1050-4R7-R
DigiKeys produktnummer
283-DR1050-4R7-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-DR1050-4R7-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-DR1050-4R7-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DR1050-4R7-R
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 6.13A 11.9 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6.13 A Max. 11,9mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DR1050-4R7-R Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
6,7A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 11,9mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,413" x B 0,406" (10,50 x 10,30mm)
Tolerans
±30%
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)