BK1/GMA-1.5-R
DigiKeys produktnummer
283-3267-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK1/GMA-1.5-R
Beskrivning
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Påse
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
1.6
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CSA, PSE, UL
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.09 Ohms