BK/S501-500-R
DigiKeys produktnummer
283-2667-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/S501-500-R
Beskrivning
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mA 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Brytkapacitet @ märkspänning
1,5kA
Smältning I²t
0.038
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.46 Ohms