BK/S500-500-R
DigiKeys produktnummer
283-2685-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/S500-500-R
Beskrivning
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mA 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Smältning I²t
0.18
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.26 Ohms