BK/S500-3.15-R
DigiKeys produktnummer
283-2682-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/S500-3.15-R
Beskrivning
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
13.0
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.025 Ohms