BK/S500-10-R
DigiKeys produktnummer
283-2675-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/S500-10-R
Beskrivning
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
BSI, CSA, cULus, SEMKO, VDE
Monteringstyp
Kräver hållare
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Säkringstyp
DC-kallresistans
0.008 Ohms