BK/GMD-1.5-R
DigiKeys produktnummer
283-2914-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/GMD-1.5-R
Beskrivning
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Smältning I²t
25.0
Godkännande myndighet
CSA, PSE/JET, UL
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.158 Ohms